○ OS&UD: 6. část

○ Společná povídka Letní kurz: 15. část od Hope
○ Zapojte se a napište spolu s ostatními povídku! Více info ZDE.

Collins Suzanne

11. června 2011 v 21:44 | Kate |  Ebooky

Collins Suzanne


Suzanne Collins je americká spisovatelka, k jejím zatím nejvýznamnějším dílům patří serie The Underland Chronicles a trilogie Hunger Games. Vystudovala obor dramatického psaní na New York University, kde získala prestižní titul M.F.A. V současnosti žije spolu se svou rodinou v Connectitutu.
Suzanne Collins začala svoji kariéru jako scénaristka televizní show pro děti. K napsání vlastních knih ji inspirovalo setkání s autorem dětských knížek Jamesem Proimosem. Při tvorbě svého prvního dílá byla jejím hlavním inspiračním zdrojem Alenka v říši divů. Její kniha jménem Gregor the Overlander, ze série The Underland Chronicles, se dokonce dostala na první místo v žebříčku nejlépe prodávaných knih deníku The New York Times.
V roce 2008 vyšla první kniha z trilogie The Hunger Games. Collinsová říká, že nápad k napsání Hunger Games dostala ve chvíli, kdy přepínala televizní kanály mezi válečným zprávodajstvím z Iráku a různými reality show. Dále čerpala z řeckého mýtu o Theseovi a také vojenských zkušeností svého otce.
S trilogií Hunger Games Collinsová měla obrovský úspěch. Jen prvního dílu se v severní Americe prodalo během prvního roku 1,5 milionu výtisků. Díky tomu se Collinsová dostala v roce 2010 na seznam nejvlivnějších lidí světa, který sestavuje magazín Time.
Nyní Suzanne Collins pracuje na filmovém scénaři. Práva na zfilmování trilogie Hunger Games byla zakoupena společností Lions Gate Entertainment. Premiera je plánovaná na podzim roku 2011.

ebooky

Hunger games
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Josef Josef | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 21:15 | Reagovat

Bohuzel 1. a 3. dil byl ze servru uloz.to smazany, je mozne jej obnovit?

Dekuji za odpoved

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama