○ OS&UD: 6. část

○ Společná povídka Letní kurz: 15. část od Hope
○ Zapojte se a napište spolu s ostatními povídku! Více info ZDE.

Duben 2011

POKUS!!!

19. dubna 2011 v 19:11 | Tam |  Ostatní

POKUS!!!

Chtěla bych udělat takový menší pokus, ale aby se povedl potřebovala bych vaši pomoc. Když se v poslední době podíváte na náš blog, moc se toho tady neděje (přiznejme si to ) a tak bych vám chtěla dát šanci aktivně se zapojit, aby se to změnilo. Můj nápad byl takový, že bychom společně vytvořili "něco" (říkejme tomu povídka). Vymyslela bych několik postav (nebo klidně vy můžete vymyslet nějaké postavy) napsala k nim vlastnosti, typické chování apod. a každý by si jednu vybral. Potom bychom je umístili do prostředí (např. tábor, škola, ...) kde by se potkali a začali psát příběh. Každý by za tu svou postavu napsal kus příběhu. Po nikom samozřejmě nechci, aby najednou napsal 4 A4 ve Wordu, stačí klidně půl stránku, záleží na vás. Postupně by tyhle části byly zveřejněny a na ně by mohl navázat někdo další. Bylo by jen na vás/nás, co se stane. Klidně je můžou pokousat radioaktivní pavouci nebo na ně zaútočit armáda zombíků . Společně bychom tak vytvořili (myslím, že velmi zajímavou) povídku. Opravdu bych byla moc ráda, kdyby se někdo zapojil. Nemá to cenu, pokud se nezapojí alespoň 2 nebo 3 lidi, kteří by to opravdu chtěli zkusit a neseknou s tím po první napsané části. Pokud někdo nechce psát příběh z pohledu nějaké postavy, klidně se může zapojit jinak (např. navrhnout pokračování, nakreslit obrázek, ...) byla bych moc ráda. Jsem zvědavá, co z toho vznikne. Tak co, zkusítet to?

Meyer Stephenie - Krátký druhý život Bree Tannerové

11. dubna 2011 v 18:50 | Kate |  Ebooky

NÁZEV: Krátký druhý život Bree Tannerové
NÁZEV ORIGINÁLU: The Short Second Life of Bree Tanner
FORMÁT: PDF
ANOTACE: Velmi očekávaná novela doplňující ságu Stmívání, kterou Stephenie Meyerová napsala na popud mnoha otázek týkajících se postavy novorozené upírky Bree Tannerová, která se objevuje ve třetím díle ságy (Zatmění), podává pohled na události v životě novorozeného upíra z druhé strany, než je pohled Belly.
(klikněte na Download now, počkejte pár sekund a pak klikněte na Download file now)

Briggs Patricia - Železný polibek

11. dubna 2011 v 18:29 | Kate |  Ebooky

NÁZEV: Železný polibek
NÁZEV ORIGINÁLU: Iron kissed
FORMÁT: ZIP » DOC
ANOTACE: Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu - její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. Mercyina věrnost je však vystavena zkoušce i z jiné strany. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni…
(klikni na Download now, počkej pár vteřin a klikni na Download file now)
Pokud nevíte, jak odzipovat soubor, zde je návod: Klikněte na soubor pravým tlačítkem myši a dejte Extrahovat zde.

Briggs Patricia - Krevní pouto

11. dubna 2011 v 18:21 | Kate |  Ebooky

NÁZEV: Krevní pouto
NÁZEV ORIGINÁLU: Blood Bound
FORMÁT: PDF
ANOTACE: Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli. V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan…
Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech - a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů.Ale tento upír není obyčejný - a stejně tak démon, který v něm přebývá…
(klikni na Download now, počkej pár vteřin a klikni na Download file now)

Briggs Patricia - Měsíční píseň

11. dubna 2011 v 18:18 | Kate |  Ebooky

NÁZEV: Měsíční píseň
NÁZEV ORIGINÁLU: Moon Called
FORMÁT: PDF
ANOTACE: Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.
Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba…
(klikni na Download now, počkej pár vteřin a klikni na Download file now)

Briggs Patricia

11. dubna 2011 v 18:13 | Kate |  Ebooky

Briggs Patricia

Američanka Patricia Briggs (1965) píše od roku 1990. První román, Masques, jí vyšel v roce 1993. Kniha neuspěla a autorčina sotva nastartovaná kariéra málem skončila dříve, než začala. Druhý román, Steal the Dragon (Riallina hra), se naštěstí prodával mnohem lépe a získal příznivé ohlasy i u kritiky. Kariéra autorky se tak pomalu rozbíhala a s každým dalším titulem stoupal prodej i počet fanoušků.
Rostoucí popularita knih Briggsové, spolu se schopností tvořit živé, přesvědčivé postavy, inspirovala nakladatele k tomu, aby autorku požádal, zda by nezkusila napsat moderní městskou fantasy. Briggsová výzvu přijala a podepsala smlouvu na knihy, jejichž hlavní hrdinkou se stala Mercy Thompsonová.

ebooky

Mercedes Thompson

Stiefvater Maggie - Mrazení

11. dubna 2011 v 18:02 | Kate |  Ebooky

NÁZEV: Mrazení
NÁZEV ORIGINÁLU: Shiver
FORMÁT: PDF
ANOTACE: Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem - jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.
(klikni na Download now, počkej pár vteřin a klikni na Download file now)

Stiefvater Maggie

11. dubna 2011 v 17:57 | Kate |  Ebooky

Stiefvater Maggie

Žije se svým mužem, dvěma dětmi, dvěma neurotickými psy a jednou nepříčetnou kočkou ve Virginii, a jak sama uvádí, vedou tam divoký život hipíků. Je vášnivou čtenářkou, miluje stará auta (vlastní Camaro z roku 1973), hraje na spoustu nástrojů, mimo jiné na harfu, klavír, flétnu a dudy, kreslí a píše knihy. Literárně debutovala v roce 2008 románem Lament: The Faerie Queen's Deception, jeho pokračování vyšlo o rok později pod názvem Ballad: A Gathering of Faerie. Ve stejném roce slavila ohromný úspěch s románem Shiver, který se po několik desítek týdnů držel mezi deseti nejlépe prodávanými knihami žebříčku The New York Times.

ebooky

Vlci z Mercy Falls

24. část - Blouzním?

5. dubna 2011 v 20:24 | Tam |  Dva světy*
24. část - Blouzním?