○ OS&UD: 6. část

○ Společná povídka Letní kurz: 15. část od Hope
○ Zapojte se a napište spolu s ostatními povídku! Více info ZDE.

Upíři existují

28. ledna 2011 v 14:56 | http://robsessed.blog.cz | 15. dubna 2010 |  Ostatní
Lékaři: Ano, upíři existují!
Taky si naříznutý prst strkáte do pusy a vysáváte ránu? A chutná vám to? Chtěl byste víc? Běhal jste v dětství po hřišti a ocucával spolužákům odřená kolena? Možná jste potenciální vědecky potvrzený upír neboli majitel zvláštnosti jménem Renfieldův syndrom. Tihle tvorové trpí neodolatelnou chutí na lidskou krev podobně jako pivaři na své lahváče.

(viz. celý článek)


No, možná ještě větší. Můžete je načapat v nemocnicích, jak brousí kolem skladu krevní banky, a ti nejzoufalejší neváhají vykopnout dveře a vrhnout se na své oblíbené chlazené koktejly. Policie je pak přistihne s blaženým výrazem, rudými tesáky a spoustou brutálně rozpáraných krevních konzerv. Jinak jsou ale renfielďáci celkem v pohodě. A dokud nedostanou chuť na čerstvé zboží a nemrknou se na nějaký pěkný film ze života fiškusů s dlouhými zuby, není čeho se bát.

První žena světa byla upírka!

Praví znalci v souvislosti s vampyrismem vytahují pověst o Adamově PRVNÍ ženě jménem Lilith. Podle staré hebrejské pověsti byl totiž Adam rozvedenec. Zatímco Adama Bůh vyrobil z prachu, na Lilith použil nečisté usazeniny. Jenže Lilith odmítla uznat své podřízené postavení, na Adama se vykašlala a jako ďábelsky samostatná a vzrušující žena se v zásvětí spářila se zlými duchy a položila základ upírské dynastii.
Bůh pak z Adamova žebra vyrobil poměrně nudnou zvědavou fuchtli Evu, která kvůli své zvědavosti, jablku a hadovi ukončila jeho rajskou pohodu a dodnes ho nutí dřít a otravuje ho svými řečmi o ničem. Což je důvod podivného stesku po nespoutané a nebezpečné ďáblici Lilith, který všichni známe, ale už je bohužel pozdě.

Tak co na to říkáte? O Renfieldově syndromu jsem už slyšela a je to velmi zvláštní, že ano. Já osobně bych tento syndrom mít nechtěla. Musí to být těžké takhle žít. No a co o první ženě světa? Tak tuhle pověst jsem tedy nikdy neslyšela ani neviděla. Kdoví, jestli je to pravda. Jestli máte někdo stroj času, zjistěte to a dejte vědět ;-)
Kate
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama