○ OS&UD: 6. část

○ Společná povídka Letní kurz: 15. část od Hope
○ Zapojte se a napište spolu s ostatními povídku! Více info ZDE.

Existence upírů byla matematicky vyvrácena

28. ledna 2011 v 14:55 | Novinky.cz | 31. prosince 2009 |  Ostatní
Profesor fyziky Costas Efthimiou se nedokázal smířit s tím, že někteří lidé věří na upíry. Aby jejich pomýlení přivedl na pravou míru, rozhodl se možnost existence upírů vyvrátit jednoduchým matematickým důkazem. Podle akademika z University of Central Florida by na světě k dnešnímu dni nežil jediný člověk, kdyby upíři existovali již v roce 1600. Abychom byli přesní - lidé by neexistovali už po několika letech.


27.10. 2006 10:20

ORLANDO - Profesor Costas Efthimiou vyšel z předpokladu, že 1. ledna 1600 bylo na Zemi asi 536,8 miliónů lidí. Kdyby v tu dobu vznikl první upír a každý měsíc by vysál krev jednomu člověku, takže i ten by se pak stal upírem a připojil k němu, již 1. února 1600 by na Zemi byli upíři dva. Za měsíc už by byli čtyři, a tak dále. Pokud by to takto pokračovalo, všichni lidé by se stali upíry již za dva a půl roku od vzniku prvního z nich.
"Tohle umí spočítat každý student matematiky, dokonce i nadaný žák střední školy si dokáže zjistit, že by upíři celou zemi brzy změnili v jednu říši krvelačných nestvůr a nebyl by tu jediný člověk," prohlásil Efthimiou.
Kdyby dnes vznikl první upír, každý měsíc by vstal z hrobu a vysál jednu lidskou oběť, již na konci roku 2009 by na Zemi nebyl jediný smrtelník. Zato by tu pobíhalo něco přes šest miliard hladových upírů.

Famous, Novinky


Tak co, souhlasíte s profesorem Efthimiouem? Já myslím, že něco na tom je, ale vzhledem k tomu, že lidé se o vlastnostech upíra mohou jenom dohadovat, to nemusí být zrovna přesné. Vždyť už i ve filmech a knihách, příp. povídkách, jsou různá řešení ohledně dostatku krve (zvířecí krev, zásoby krve z nemocnice, apod.).
Kate
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama